Ahoj, já jsem sedmnáctileté stvoření jménem Sára.
Vítám Vás na mém blogu, který je věnován knihám.
Čtu odmalička a je to má největší vášeň.
Krom čtení ráda fotografuji, věčně prokrastinuji a nejraději spím.
Doufám, že se Vám zde bude líbit.
Přečtené knihy - únor 2017

4. března 2017 v 10:12 |  Přečtené knihy
V měsíci únoru se mi podařilo přečíst 13 knih, 3 jsem nedočetla a poslouchala jsem 2 audioknihy. Teď se na ně pojďme trochu blíže podívat.

1. Stín větru - Carlos Ruiz Zafón
Stín větru
Asi do sté strany mě kniha moc nebavila. Zvažovala jsem, že ji nedočtu. Odložila jsem ji, přečetla pár jiných knih a poté se k ní vrátila. A udělala jsem dobře. Ona se mi začala líbit! A to moc. Nakonec byla skvělá a nešlo se od ní odtrhnout.

5 hvězdiček z 5
2. Pohádkář - Barbara Nesvadbová
Pohádkář
Tak toto ne. Mě to opravdu nebavilo. Ztrácela jsem se, až po delší době jsem pochopila, že je kniha vyprávěná z pohledu dvou žen. Asi třičtvrtě knihy jsem byla v domnění, že je jen jedna. Nelíbil se mi styl psaní, ale také téma. Dvě ženy, které chtějí obě jednoho muže a perou se o něj, to není nic pro mě.

2 hvězdičky z 5

3. Noční pavouk - John Lutz
Noční pavouk
Velmi příjemná detektivka. Od autora jsem četla ještě knihu Temnější než noc a ta mě hodně zklamala, proto jsem se Nočního pavouka obávala. Ale překvapil mě. Bohužel musím srovnávat s mým nejoblíbenějším autorem detektivek a thrillerů, Jefferym Deaverem. Oproti němu to není úplně ono. Proto 4 hvězdičky.

4 hvězdičky z 5

4. (S dalším mužem bude všechno jinak - Eva Heller)
S dalším mužem bude všechno jinak
Tuto jsem nedočetla. Nebavila mě a musela jsem se přemáhat pokračovat ve čtení. Nedošla jsem ani na stou stranu. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická a řešil se zde pouze její vztah, profesor a přítelkyně.Tohle mě opravdu málem unudilo k smrti.

1 hvězdička z 5

5. (Povídky malostranské - Jan Neruda)
Povídky malostranské
Já tuto knihu chtěla dočíst. Opravdu chtěla. Četla jsem ji kvůli povinné četbě, ale některé povídky jsem už prostě nezvládla. Zezačátku jsem si říkala, že to není tak špatné, ale čím jsem se dostávala dál, uspávalo mě to. Není to nic pro mě.

1 hvězdička z 5

6. Zakázaná přitažlivost - Kateřina Petrusová
Zakázaná přitažlivost
Třetí díl ze série o Bavettových. Miluji tuto sérii a poslední díl je skvělý, dokonalý a vtipný. Tady to vidíte, Povídkám malostranským dám 1 hvvězdičku a románku pro ženy dám 5.

5 hvězdiček z 5

7. Zlodějka knih - Markus Zusak
Zlodějka knih
Toto byla lahůdka. Já si k ní lehla, že si na chvilku kousek přečtu. No, dostala jsem se asi na stranu 250 a nemohla se odtrhnout. Jedna z nejlepších knih nejen o druhé světové válce, ale i jakou jsem kdy četla. Doporučuji.

5 hvězdiček z 5

8. Říjnový seznam - Jeffery Deaver
Říjnový seznam
Můj milovaná Jeffery. Jednou od něj chci vlastnit všechny knihy, co u nás vyšly. Ještě mi to bude trvat dlouho, ale stojí to za to.
Já myslela, že už mě nedokáže tolik překvapit, ale skončila jsem s otevřenou pusou. Mimo to - v knize jsou fotografie a je vyprávěna retrospektivně. Tento autor si u mě zase dokázal získat obdiv a rozhodně ještě nevyšel ze cviku.

5 hvězdiček z 5

9. Analfabetka, která uměla počítat - Jonas Jonasson (audiokniha)
Boží. Jendím sslovem boží. Jak kniha samotná, tak v podání interpreta Martina Stránského. Ta absurdnost, vtip, propojení s historií... Autor musí být nesmírně inteligentní a já si rozhodně chci všechny knihy od něj pořídit i v papírové podobě, ne jen jako audioknihy. A ještě se chystám na Zabijáka Anderse, jelikož toho jsem ještě neposlocuhala, ale ani nečetla.

5 hvězdiček z 5

10. Spouštěč - Wulf Dorn
Spouštěč
Wulf Dorn je geniální, stejně jako Jeffery Deaver. Kniha je překvapivá, i když já část pointy uhodla, přesto se mi moc líbila. Nemohla jsem se odtrhnout a četla a četla. Jeden z nejlepších thrillerů a autora moc doporučuji.

5 hvězdiček z 5

11. Jeden den - David Nicholls
Jeden den
Naprosté překvapení. Já sice počítala s tím, že se mi to bude líbit, ale že až tak moc? Je to milé, vtipné, originální, ale hlavně skvěle, lidsky a originálně napsané. Rozhodně plánuji, že ti tuto knihu někdy přečtu znovu.

5 hvězdiček z 5

12. Na zabití - Peter Swanson (audiokniha)
Audiokniha Na zabití - autor Peter Swanson - interpret více herců
Další perfektní kniha. Jak autor, tak interpreti jsou úžasní. Nejvíce mě nadchlo vykreslení postav, jenž jsou tak lidské, uvěřitelné a bravurně napané, až mě z toho mrazí. Perfektní.

5 hvězdiček z 5

13. Návrat z temnoty - Liz Coley
Návrat z temnoty
Byla by to skvělá kniha, kdyby nebyla napsaná na můj vkus až příliš jednoduše. Měla jsem dojem, že je napaná pro teenagery. Já jím sice jsem, ale od thrilleru bych nečekala, že bude napsán tímto stylem. To mě trochu zklamalo, ale i tak to byla příjemná oddechovka.

3,5 hvězdičky z 5

14. Pekáč buchet - Kateřina Petrusová
Pekáč buchet
Ano, já vím, že je to jednoduchá, odpočinková kniha. Ale mě se tak líbila! Nemá to sice na Bavettovy, ale já jsem spokojená.

4 hvězdičky z 5

15. S hlavou v oblacích pejru - Kateřina Petrusová
S hlavou v oblacích (pejru)
Líbila se mi ještě více, než Pekáč buchet. Smála jsem se a tetelila blahem. Já vím, že jsou to hloupoučké knihy, ale já nemohu být objektivní. Kdybych byla a srovnávala s jinými knihami a hledala chyby, musela by mít nižší hodnocení, stejně tak Pekáč buchet, ale já nemůžu. Já mám tyto jednohubky opravdu ráda.

4 hvězdičky z 5

16. Colette - Arnošt Lustig
Colette, dívka z Antverp
Dechberoucí kniha. Je napsána strohým stylem, musíte si nějaké věci domýšlet, ale je to bravurně napsané a kniha vás zanechá v depresi.

5 hvězdiček z 5

17. Poslední drakobijce - Jasper Fforde
Poslední drakobijce
Čekala jsem, že se mi kniha bude tak moc líbit, že ji zhltnu jako malinu a zamiluji se do ní? Ne, opravdu nečekala. Ale je boží. Sice je určená pro menší děti, ale mohou si ji rozhodně přečíst lidé jakéhokoli věku.

5 hvězdiček z 5

18. (Květy z půdy - Virginia C. Andrews)
Květy z půdy
U této knihy jsem zase vůbec nečekala, že ji nedočtu. Všichni ji vychvalují a já se musela nutit do čtení. Nebavila mě. Mrzí mě to, ale co nadělám. Došla jsem asi na stranu 120, ale dál to už nešlo.

1 hvězdička z 5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama