Ahoj, já jsem sedmnáctileté stvoření jménem Sára.
Vítám Vás na mém blogu, který je věnován knihám.
Čtu odmalička a je to má největší vášeň.
Krom čtení ráda fotografuji, věčně prokrastinuji a nejraději spím.
Doufám, že se Vám zde bude líbit.
Zakázaná přitažlivost - Kateřina Petrusová

9. února 2017 v 16:27 |  Recenze
Zakázaná přitažlivost
Autor: Kateřina Petrusová
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 304
Rok vydání: 2014

Anotace: Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů, nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozhodnutá Henryho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim však začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který jí pošle neznámý šílenec.
Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které Emily hrozí, a především Henryho zločineckou minulost?

Emily, dcera senátora, se rozhodne sama přetěhovat do New Yorku. Jejímu otci se to však nezamlouvá a najde ji. Dá jí na výběr ze dvou možnotí - buď se vrátí k nim domů, nebo může bydlet ve vlastním bytě, ale bude tam hlídána bodyhuardem Henrym. Emily se rozhodne pro druhou možnost. Postupně se snaží svého hlídače zbavit, ale zjišťuje, že čas strávený s ním jí není až tak proti srsti...

Již jsem četla a recenzovala předešlé dva díly této série. Pokud jste mé recenze četli, jistě víte, že jsem si tyto knihy zamilovala a nedám na ně dopustit. Takže jsem se musela co nejrychleji vrhnout do dalšího, posledního dílu. Snažila jsem se si ho v knihovničce nechat co nejdéle nepřečtený, i když jsem se na něj nehorázně těšila. Věděla jsem však, že až ho přečtu, bude konec tomuto dobrodružství a jediné, co budu moci dělat, je začít to čít znovu odzačátku. Ale nevydržela jsem to a vrhla jsem se na Zakázanou přitažlivost téměř okamžitě.

Ještě než jsem začala číst, byla jsem tedy plná entuziasmu. Věděla jsem, že se mi to bude líbit, nezklame mě to, budu se u toho potutelně umívat a jásat. A trefila jem to správně. Ano, jak mi spousta přátel říká, je to "jen" romanťárna. Když mě to ale tak baví.

Jak tento díl, tak ty předešlé mají nesmírně zajímavé zápletky. Dcera senátora, kterou hlídá bodyguard. Oba dva by se nejraději tohoto společného bydlení neúčatnili. Mě to znělo lákavě. A bylo jasné, že Kateřina Petrusová to zase napíše nemírně čtivě. Ubíhá vám stránka za stránkou. Čtete a nevíte, jak je možné, že již máte přečtených dvě stě stran a je půlnoc. Při každé druhé scéně se mile usmíváte, jste z toho rozněžnění a čato se přitihnete, že se smějete na celé kolo. Ještě, že jsem knihu četla doma v posteli. I když, ne, že by mi zrovna moc vadilo, kdybych knížku četla třeba v autobusu. Ať si ostatní myslí, co chtějí, no ne?

Usuzuji, že tento román je lék na knižní krizi, bolavou duši nebo srdce. Pokud máte tu nejhorší možnou náladu, při čtení budete pomalu roztávat. Kniha působí nesmírně hřejivě. Cítíte se, jako byte byli zabalení v dece u krbu. Já mám chuť tuto knihu neustále objímat. Je to hloupé a nedělám to, ale je to takový pocit ve vás, že knihu opravdu máte rádi. Jako by to byl váš přítel a vy byste se chtěli schovat u něj v objetí.

Asi bych se měla zmínit o postavách, ale přijde mi to už zbytečné. Paní autorka umí napsat ty nejmilejší, nejsympatičtější, nejreálnější postavy. Nestalo se mi, že u jiných knih bych milovala všechny hrdiny. V těchto knihách ale ano. Jak mužské, tak ženské charaktery jsou nesmírně úžasní. To mylím ve všech dílech této triologie. Michael, Robert, Johnny, Henry,... Paige, Joana, Emily... Nejlepší knižní človíčci. Musím přiznat, že z předešlých dílů mi připadal Henry nevýrazný, zamlklý a trochu jsem se obávala, co se z toho vyvine, ale mile mě překvapil. Stydlín s obrovitánským srdcem, kterého byste okamžitě chtěli mít doma. A Emily? Rozkošná, milá. A hlavně knihomolka! To je hned jasné, že si zísskala mé sympatie.

Pokud jste četli předešlé díly, rychle sáhněte i po tomto. Já si musím v co nejbližší době pořídit zbylé dvě knihy od této autorky, které vyšly. Nemohu se dočkat. Sice jsou tenké, ale snad budou stát za to. Pevně v to doufám, ale kamarádka četla Pekáč buchet, nelíbil se jí a odrazuje mě, ale my většinou máme trochu jiný vkus na knihy, tak snad mě to nezklame.

Jak jsem již psala, tuto sérii miluji, zbožňuji a dál doporučuji.

5 hvězdiček z 5
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michaela Michaela | E-mail | 18. února 2017 v 11:03 | Reagovat

Velmi krásně napsáno :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama