Ahoj, já jsem sedmnáctileté stvoření jménem Sára.
Vítám Vás na mém blogu, který je věnován knihám.
Čtu odmalička a je to má největší vášeň.
Krom čtení ráda fotografuji, věčně prokrastinuji a nejraději spím.
Doufám, že se Vám zde bude líbit.








Únor 2017

Analfabetka, která uměla počítat - Jonas Jonasson (audiokniha)

13. února 2017 v 11:34 Recenze
Název: Analfabetka, která uměla počítat
Autor: Jonas Jonasson
Interpret: Martin Stránský
Délka: 12 hodin 45 minut
Vydavatel: Panteon

Knihu můžete zakoupit zde

Anotace: Nombeko začala pracovat v pěti letech jako vynašečka latrín na předměstí Johannesburgu, v deseti letech osiřela. Nic nenasvědčovalo tomu, že by neměla prožít svůj život v jedné z chatrčí největší chudinské čtvrti světa a pak tu předčasně umřít, nikým nepostrádaná. To by ale nebyla Nombeko - analfabetka, která uměla počítat.
Osud i její talent ji zavedou až do mezinárodní politiky, na druhou stranu zeměkoule, ke dvěma identickým a zároveň velmi odlišným bratrům. Během jejího dobrodružného putování se jí podaří zamotat hlavu agentům nejobávanější tajné služby nebo být unesená ve špinavém náklaďáku na převoz brambor. A tím to zdaleka nekončí...


Zakázaná přitažlivost - Kateřina Petrusová

9. února 2017 v 16:27 Recenze
Zakázaná přitažlivost
Autor: Kateřina Petrusová
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 304
Rok vydání: 2014

Anotace: Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů, nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozhodnutá Henryho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim však začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který jí pošle neznámý šílenec.
Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které Emily hrozí, a především Henryho zločineckou minulost?



Přečtené knihy - Leden 2017

7. února 2017 v 17:43 Přečtené knihy
Omlouvám se, že tento článek vydávám teprve teď. Neměla jsem příliš času a spíše mě bavilo psát samotné články na jednotlivé knihy, než celkové shrnutí. Dnes vám je všechny představím a spíše ve zkratce se zmíním, zda se mi líbily či nikoli. Pokud byste si ode mě chtěli počíst více, postupně bych chtěla na každou napsat recenzi. Takže se omlouvám, pokud vám přijde těch informací málo, ale nechci se rozepisovat jako v recenzi, jelikož to je poté nadlouho.


1. Jak to vidí Milo - Virginia McGregor
Jak to vidí Milo
Skvělá kniha, miloučká, pohladí vás po duši, zabbalí váš mozek do cukrové vaty. Pokud máte špatnou náladu, necítíte se dobře, tento milý příběh vás zajista dostane a pohladí po duši.

5 hvězdiček z 5

Noční pavouk - John Lutz

6. února 2017 v 16:50 Recenze
Noční pavouk
Autor: John Lutz
Počet stran: 384
Rok vydání: 2003
Nakladatelství: Domino

Anotace: Každá z jeho obětí zemřela za zamčenými dveřmi vlastního bytu: svázána a ubodána. Žádná však nedokázala policii poskytnout jediné vodítko.
K sérii nevysvětlitelných vražd je povolán Thomas Horn, detektiv ve výslužbě. Usilovně se snaží rozplést krvavou pavučinu, ale místo toho se do ní jen více zaplétá. Zato noční pavouk je na svou další oběť připraven…



Stín větru - Carlos Ruiz Zafón

2. února 2017 v 13:25 Recenze
Stín větru
Autor: Carlos Ruiz Zafón
Počet stran: 457
Nakladatelství: Dokořán
Rok vydání: 2008

Anotace: Carlos Ruiz Zafón, vypravěč a zároveň hlavní hrdina Daniel Sempere vzpomíná na své dětství a dospívání, výrazně ovlivněné románem Stín větru záhadného autora Juliána Caraxe. Daniel knihu získá na tajuplném pohřebišti zapomenutých knih v den svých desátých narozenin, a nastoupí tak na spletitou cestu iniciace do světa literatury i dospívání. Když se rozhodne po neznámém autorovi pátrat, v jeho životě nastane nečekaný zvrat... Životní osudy hlavního hrdiny na jedné straně a postav soustředěných kolem tajemného autora Juliána Caraxe na straně druhé se začnou postupně prolínat, až nakonec vytvoří složitý mnohavrstevnatý propletenec. Důležitou součást děje vytváří kouzelná a tajuplná atmosféra katalánské Barcelony. Stín větru, úchvatný příběh s prvky thrilleru, detektivky i gotického románu, se stal krátce po svém vydání světovým bestsellerem.