Ahoj, já jsem sedmnáctileté stvoření jménem Sára.
Vítám Vás na mém blogu, který je věnován knihám.
Čtu odmalička a je to má největší vášeň.
Krom čtení ráda fotografuji, věčně prokrastinuji a nejraději spím.
Doufám, že se Vám zde bude líbit.
Nepřítel mého nepřítele - Kateřina Petrusová

30. ledna 2017 v 9:00 |  Recenze
Nepřítel mého nepřítele

Autor: Kateřina Petrusová
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 360
Rok vydání: 2013

Anotace: Dluhy se musí platit. To ví i bývalá policistka Joan, která má závazek vůči samotnému králi drogového podsvětí. Ten se nyní hlásí o splacení dluhu a jako pojistku unese Joaninu malou dceru Amy. Zvládne Joan zabít Roberta Bavettu, jednoho z vůdců italské mafie, a dostat svou dceru zpět? Co když existuje ještě jiný způsob, jak Amy zachráni...

Knihy o mafii mám ráda a zajímají mě. A co teprve, když takovou knihu napíše Kateřina Petrusová? Vznikne z toho iterární orgasmus.

Bývalé policistce Joan unese drogový dealer dceru. Vrátí jí ji pod podmínkou, že naše hlavní hrdinka zavraždí mafiána Roberta Bavettu. Podaří se jí splnit tento úkol?

Kateřina Petrusová je sázkou na jistotu. Mám v plánu si koupit každou její knihu, jež u nás v minulosti vyšla nebo vyjde. Momentálně mi od ní chybí tři knihy a co nejdříve je potřebuji mít doma.

Největším uměním paní spisovatelky je rozhodně vtipnost potav a komičnost daných scén. Tetelila jsem se blahem při rozhovorech Roberta a Johnnyho. A nejen jich, jako v prvním díle se budete bavit nad každým okouzlujícím dialogem.

K postavám se již asi nebudu moc vyjadřovat, jelikož jem o nich psala v recenzi na první díl. Jen napíšu, že jsou mi všechny drahé a miluji je. Jsou to mí přátelé, známi. Nebo jako by byli. Podmanili si mě. Zmíním se jen o nové postavě, Joan, která byla čarovná, ale o chlup mám raději Paige. Nechci spoilerovat, jen podotknu, že mi udělo obrovitánskou radost, že jsme se zde setkali s postavami z minulého dílu. Kdo četl, určitě bude vědět, koho přesně mám na mysli.

Děj byl svižný a rychle odsýpal. Nemohla jem se odtrhnout. Četla jsem dva dny, stejně jako u prvního dílu. Paní Petrusová vše perfektně vymyslela. Nikdy nespadne do klišé, za což ji obdivuji. A také vymýšlí opravdu zajímavá témata, považte, hlavním tématem této série je mafie, v prvním dílu se dívka Paige stane pečovatelkou Michaela, muže, jenž se ve svých osmadvaceti letech vrátil do dětkých let, ve druhém dílu policistce Joan unesou dítě a ona má zabít italského mafiána a ve třetím díle má bodyguard Henry hlídat dceru senátora. Nevím, jak na vás, ale na mě tato témata působí přitažlivě.

Pokud bych měla srovnávat s prvním dílem, tento se mi líbil o malinko méně. Ale je to opravdu těsné. Předchozí díl vyhrává hlavně díky Paige a Michaelovi. Ale Robert je také naprosto božský hrdina.

Miluji autorku, miluji tuto sérii a miluji téměř všechny postavy z knihy. Co víc mám psát? Mám v hlavě tolik pocitů a myšlenek, ale nedokáži je všechny přenést do psané podoby. Bude vám muset stačit, že jsem naprosto nadšená a budu tyto knížečky doporučovat na každém rohu!

5 hvězdiček z 5
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michaela Michaela | 4. února 2017 v 16:25 | Reagovat

Opravdu krásně umíš Sári vystihnout děj knihy :-)

2 mydreamworldofbooks mydreamworldofbooks | 4. února 2017 v 20:37 | Reagovat

[1]: Děkuju.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama