Ahoj, já jsem sedmnáctileté stvoření jménem Sára.
Vítám Vás na mém blogu, který je věnován knihám.
Čtu odmalička a je to má největší vášeň.
Krom čtení ráda fotografuji, věčně prokrastinuji a nejraději spím.
Doufám, že se Vám zde bude líbit.
Mrazivé ticho - Wulf Dorn

27. ledna 2017 v 19:35 |  Recenze
Mrazivé ticho

Autor: Wulf Dorn
Počet stran: 368
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2013

Anotace: Magnetofonová nahrávka končící náhlým, nesnesitelným tichem. To je všechno, co Janovi po mladším bratrovi zůstalo. Před třiadvaceti lety Sven beze stopy zmizel. Tu noc havaroval za záhadných okolností i otec obou chlapců. Ani jeden z případů se nikdy nepodařilo objasnit. Když se Jan vrací na místo svého dětství, minulost ho opět začne dohánět. Mysteriózní sebevražda mladé ženy ho přivede k odhalení hrůzného tajemství.

Mrazivé ticho, druhý díl ze série Lesní psychiatrické kliniky. Třetí díl, Temné šílenství, jsem četla v listopadu. A zamilovala jsem se. Byl to jeden z nejlepších thrillerů, které jsem kdy četla. Dosáhl jeho úrovně a kvalit však i druhý díl?

Temné šílenství bylo skvělé, dechberoucí, překvapivé. Bylo tedy samozřejmostí, že jsem potřebovala další dva díly. Když jsem se pouštěla do Mrazivého ticha, byla jsem natěšená. A nezklamalo mě to.

Již od začátku se nedalo od knihy odtrhnout. Čtete, čtete, nevíte, kolik je hodin, jak dlouho již s tímto příběhem ležíte v posteli. (Mimochodem, jakmile jsem se od knihy zvedla, myslela jsem, že se zblázním z bolesti zad. Asi bych měla vymylet njakou jinou polohu při čtení.) Přečetla jsem ji za dva dny. Nebo za jeden? Nejsem si jistá. Je to boží, boží, boží.

Zápletka mě opavdu bavila a překvapila. I když musím přiznat, že Temné šílenství bylo o kapku lepší. Ale o kapku. A to z těch důvodů, že v Temném šílenství jsem neuhádla vraha. Asi nikdo ho snad nemohl uhodnout, ne? A i kdyby, ty další souvislosti už vůbec nešly odhadnout. Zato tady jsem na vraha přišla opravdu brzo. Nebudu raději říkat, jak moc brzo to bylo. Takže se nekonalo to velikánské překvapení. Ale ta čtivot se nedá vytknout.

Hlavní postava, Jan, mi byla sympatická. Není to muž, kterého byste hned zbožňovali, ale je milý. A rozhodně vás bude zajímat, co se jeho bratříčkovi přihodilo a co za tím stálo.

Pokud máte v oblibě thrillery, rozhodně doporučuji. I pokud je rádi nemáte. Více ale doporušuji třetí díl, který je úžasný. Už teď jsem natěšená na díl první, který již čeká na poličce. a nebude tam dlouho jen tak bez povšimnutí. A jestlipak se divíte, proč čtu tuto sérii odzadu, je to prosté. V knihkupectví jsem objevila třetí díl za hubičku. Jelikož ho doporučovala Rodaw z Knihánkova, musela jsem ho mít. A nezklamal mě. Tak jsem si pořídila zbylé dva díly. Jelikož druhý souvisí s Janem a první ne, tedy jak jsem pochopila z anotace, pustila jsem se nejdříve do něj. Tolik k této záhadě.

5 hvězdiček z 5
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama