Ahoj, já jsem sedmnáctileté stvoření jménem Sára.
Vítám Vás na mém blogu, který je věnován knihám.
Čtu odmalička a je to má největší vášeň.
Krom čtení ráda fotografuji, věčně prokrastinuji a nejraději spím.
Doufám, že se Vám zde bude líbit.
Jak to vidí Milo - Virginia Mcgregor

29. ledna 2017 v 8:00 |  Recenze
Jak to vidí Milo

Autor: Virginia McGregor
Počet stran: 304
Nakladatelství: Mladá fronta
Datum vydání: 2014

Anotace: Obyčejný devítiletý kluk? To tedy Milo rozhodně není. Je kromobyčejný. Čím to, že vidí mnohem víc než jeho vrstevníci? Mnohem víc než jeho rodiče? Milo trpí vzácnou oční vadou, kvůli níž sice postupně slepne, ale současně také vidí věci, kterých si ostatní vůbec nevšimnou. Vidět víc ho učí prababička, na kterou se po odchodu otce upne a která pro změnu nemluví. Ta jednou zrána podpálí kuchyň a za trest se stěhuje do domova důchodců. Milo si při svých návštěvách začne všímat jistých podivností. Spolu s kuchařem Tripim a svým prasátkem Hamletem, které mu tatínek zanechal doma namísto sebe, se pouští do pátrání, jehož cílem je odhalit tajemství domova důchodců a usvědčit zlotřilou sestru Thornhillovou!

Malý chlapec s oční vadou, prasátko Hamlet, babička, domov důchodců, zlá pečovatelka sestra Thornillová, přistěhovalec Trippi a další zajímavé postavy. To musí dopadnout skvěle, ne?

Milo má oční vadu, díky které pomalu slepne. To mu však možňuje svět vidět jinak. Také miluje svou babičku. Pečuje o ni, je příliš stará. Chlapcova maminka se však rozhodne ji dát do domova důchodců. To devítiletý klučina nemůže přenést pře srdce. Rozhodne se usvědčit zlou sestru Thornillovou, že jedná s důchodci nanejvýš zle. Začnou mu pomáhat chlapík Al a kuchař Trippi. Jak to dopadne? Podaří se nim to? To si již musíte přečíst sami.

Znáte ten druh knih, který je příjemně milý a rozkošný? Ještě, když má kráný růžový přebal, který když sundáte, vykoukne na vás prasátko. Dotváří to celkový dojem, že knížka je nadýchaná cukrová vata. Nemyslete si však, že je přeslazená a romantická. Opravdu ne! Pouze vás dokáže pohladit po duši a vykouzlit vám úsměv na tvái. A to téměř každou větou. Číst toto dílko mi bylo neskonalým potěšením.

Zamilovala jsem si klučinu Mila. Je tak nevinný, laskavý, přívětivý. Malý chlapec, snažící se pečovat o druhé. Musí vám být příjemnou postavou. Jeho přítel Trippi, snažící se nalézt ztracenou sestřičku byl jedním slovem kouzelný. Maminka Mila, Sandy, mě nijak zvlášť neuchvátila, ale nebyla to vyloženě špatná postava. Vykreslena byla velmi dobře. K Alovi jem si také nevypětovala nějaký cit, ale rozhodně mi nepřekážel. Všechny postavy dohromady utváří naprosto luxusní celek, který protě chcete.

Děj nijak závratně neplyne, ale vy přesto chcete a musíte vědět, co bude dál. Najde Trippi svou sestru? Zachrání Milo babičku? Kvůli takovým otázkám budete číst dál a dál.

Tato slaďoučká knížečka je určeta spíše pro mladší čtenáře. To však rozhodně neznamená, že by si ji nemohl přečíst někdo starší. Právě ti se budou nad tímto příběhem tetelit blahem.

Pokud máte chuť přečíst si magickou, okouzlující knihu, neváhejte. Nebudete litovat.

5 hvězdiček z 5
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama